KRZYSZTOF PACIOREK


 Krzysztof Paciorek
Nazywam się Krzysztof i pochodzę z Żywca. Wychowałem się w latach '90, kiedy to w boksie dominowali tacy wojownicy, jak Mike Tyson, Evander Holyfield, Lennox Lewis, czy Andrzej Gołota.


Już od najmłodszych lat pasjonowałem się pięściarstwem, ale kochałem też malować ;) Malarstwo umożliwiło mi dostanie się do bokserskiego świata i poznanie wielu idoli z dzieciństwa.
Praca z dzieciństwa przedstawiająca marzenie Krzyśka

Pracę licencjacką obroniłem w 2013 roku, oczywiście nie zabrakło w niej tematyki pięściarstwa - stworzyłem serię linorytów przedstawiających ikonę polskiego boksu - Andrzeja Gołotę.Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, pracowałem przez kilka lat jako grafik w firmach Refocus Media oraz Eurofirany. Ostatecznie postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę i zająć się wyłącznie tym, co lubię robić najbardziej - malarstwem. 
Tworzę głównie farbami akrylowymi na podobraziu, ostatnio wybieram wielkie formaty, a w swoich pracach staram się pokazać emocje, używając żywych, odważnych kolorów. Zależy mi w dużej mierze na przelaniu swoich uczuć do boksu na płótno, często wybieram do moich produkcji ulubionych pięściarzy. Z bagażem doświadczeń i z obrazu na obraz mój styl cały czas ewoluuje.


Mam również na swoim koncie różnego rodzaju wernisaże, na których miałem przyjemność gościć Andrzeja Gołotę czy Krzysztofa Diablo Włodarczyka. Odbywało się to m.in. w hotelu Hilton w Warszawie, hotelu Marriott w Warszawie, PGE Stadionie Narodowym, Kopalni Soli w Wieliczce, Starym Zamku w Żywcu i różnych imprezach sportowych czy kameralnych.
 Zajrzyjcie na portfolia Krzyśka:
 
Facebook:

https://www.facebook.com/KrzysztofAndrzejPaciorek/
 
Instagram:
@krzysztofpaciorekart
 
Twitter:
@Paciorek_ART
 
www:
http://krzysztofpaciorek.com/
 

 A teraz czas na nasz kwestionariusz:


Kwestionariusz Prousta to rodzaj zabawy; gry towarzyskiej znanej i popularnej w środowiskach mieszczańskich w XIX wieku. Nazwa kwestionariusza pochodzi od nazwiska francuskiego pisarza Marcela Prousta (ur. 1871 – zm. 1922). Co ciekawe, listy pytań nie stworzył prozaik, ale jego znajoma, Antoinette Faure, córka przyszłego prezydenta Francji.
 
 
ówna cecha mojego charakteru?
Jestem upartyMoje ulubione zajęcie?
Malowanie, trening i dobre jedzenie ;)
 
Moje marzenie o szczęściu?
Na pewno niełatwe do spełnienia, ale to nie znaczy, że nie możliwe :)
 
Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem?
Zakazanie transmisji gal bokserskich w TV :)Kim lub czym chciałabym być?
Jestem jaki jestem i to mi wystarczy
 
Gdybym nie był tym, kim jestem?
Byłbym sportowcem. Lub testerem piwa w Browarze Żywieckim ;)
 
Słowa, których nadużywam?
Wolę nie cytować publicznie :P


Artyści, których cenię za ich pasję?
Przyznam szczerze, że skupiam się głównie na swojej twórczości i raczej nie śledzę prac innych artystów. Ale podoba mi się styl jednego z głónych przedstawicieli pop-artu - Andego Warhola, lub jeśli sięgnąć bardziej wstecz, to Vincenta Van Gogha czy Leonarda da Vinci
 
Ulubieni bohaterowie życia codziennego?
Papież Franciszek, Andrzej Gołota
 
Jaki przedmiot na studiach budził u ciebie chęć tworzenia?
Malarstwo, rysunek i linoryt 
Czy jest coś co możesz poradzić dzisiejszym studentom?
W pierwszej kolejności na pewno to, żeby na starcie wybrali odpowiedni dla siebie kierunek - taki, który będzie wiązał się z ich przyszłą pracą. W innym przypadku uważam to za stracony czas (nie dotyczy imprez :P)
 
Jakiego dźwięku nienawidzisz?
Syreny policyjnej
 
Jeśli Niebo istnieje, co chciałbyś usłyszeć docierając do jego bram?
Otwarte! Zapraszamy!
Dziękujemy!

Komentarze

Popularne posty